Aktuality

Interní seminář pracovníků společnosti Plastpol

Naše celá firma se zúčastnila celodenního semináře na téma: “Jak dosáhnout výsledku jako tým a nezbláznit se z toho”.

Jeden z účastníků si dovolil shrnout poznatky v následujícím dopise :


 

Dne 16.2.2018 jsem se jako host zúčastnil firemního školení firmy Plastpol, s.r.o.

Tématem školení byl pracovní tým, jeho vedení a způsoby řešení problémů v týmu.

Lektor byl příjemný, pro lepší pochopení teorie používal často příklady pracovní i ze života. Vnímal náladu ve školeném týmu a dokázal jí přizpůsobit probíraná témata. Mě toto školení oslovilo v několika bodech:

Pochopil jsem, jak velice důležité je zvolit správnou vizi a podobu produktu. S nimi se musí ztotožnit všichni pracovníci firmy. Potom je důležité, aby každý věděl, co má dělat a co má dělat ten druhý. To je základ úspěchu.

Proto je zcela legální tlak majitele firmy na výsledný produkt firmy, který má hodnotu jen v rukou spokojeného zákazníka – sledování produkce a hodnocení jednotlivých zakázek a následně zaměstnanců, jak který pracovník potřebné výsledky své práce naplňuje. Není to žádná restrikce vůči pracovníkům, ale důležitá informace nejen pro majitele, ale pro každého z nich. A pokud se ztotožnil s vizí a výslednou podobou produktu, povede to ke zlepšení jak motivace pracovníka, tak ke zlepšení hospodaření a výsledků firmy, následně i odpovídajícího hodnocení zaměstnance.

Zaznělo tam ještě noho zajímavých, a pro mě nových myšlenek. Ale o všem psát nemohu.

Zpočátku školení jsem měl dojem, že je trochu nadčasové. Na jeho konci jsem si uvědomil, že toto je cesta k tomu, jak mít před konkurenčními firmami výhodu. Stroj se dá koupit, hala se dá postavit, ale správně fungující a motivovaný tým, to je mnohdy rozhodujícím článkem mezi dobrou a špatnou firmou. A to je cesta, kterou bych se i já, ředitel jedné firmy, rád vydal.

Ing. Vladimír Jindra

Výrobní odstávka 2019/2020

Vážení zákazníci,

informujeme vás dopředu skrze výrobní odstávku naší firmy, která bude od 20.prosince 2019 do 5. ledna 2020.
Nečekejte proto prosím na pozdní termíny před svátky, ale své poptávky a zakázky posílejte nejlépe co nejdříve našemu obchodnímu referentovi, popřípadě na firemní email.Uděláme maximum pro splnění vašich požadavků ještě tento rok.

Charitativní běh pro DOMÁCÍ BĚH VYSOČINA

Dne 31.8.2019 se uskutečnil v areálu přírodního koupaliště v Novém Městě na Moravě charitativní běh, který jsme jako firma podpořili výrobou cen pro účastníky závodu. Jsme velice rádi, že jsme se mohli na této události podílet jako jeden z hlavních sponzorů a děkujeme Vám všem, kteří jste se aktivně zapojili do této akce.

Další bližší informace na stránce: https://www.hospicvysocina.cz/beh-pro-hospic-s-martinou-sablikovou-vynesl-132-tisic-korun/

CNC soustruh LYNX 2100LYB – Nabídka výroby rotačních součástí

Reakcí na zvýšený zájem a možnosti zlepšení nabídky služeb o rotační součásti se naše firma rozrostla o nového “člena”, který by nám měl zvýšit komplexnost služeb a pomoci nám dosahovat cílů, které na nás kladete vy, naši zákazníci. V této době nám nemohl stačit klasický soustruh 360/1000mm, na kterém efektivita práce jednoduše nemohla dosahovat nároků, které se od nás čekali. To byl důvod, proč jsme museli rozšířit naše služby o výrobu nejrůznějších tvarů rotačních součástí a zároveň zajistit maximální rychlost a efektivitu.

 

CNC soustruh čtyřosý DOOSAN, typ LYNX 2100LYB

s poháněnými nástroji, osou Y a řídicím systémem FANUC i-series

Parametry:

  • otáčky vřetena souvisle proměnné: 45-4500 ot/min
  • otáčky poháněných nástrojů: 60-6000 ot/min
  • průměr předního ložiska: 110 mm
  • průměr otvoru vřetena: 76 mm
  • vnitřní průměr tažné tyče: 68 mm
  • pracovní posuv v ose X/Z: 500/500 mm/ot
  • počet poháněných míst v nástrojové hlavě: 12 ks
  • počet míst v nástrojové hlavě: 24 ks

Pracovníci již byli zaškoleni a výroba na stroji se rozběhla a proto se neváhejte obrátit na našeho obchodního referenta, pokud potřebujete vyrobit jakékoli kusy. Jsme rádi za Vaši přízeň a věříme, že s tímto strojem dokážeme rozvíjet náš potenciál a pokud to bude v našich silách, tak i splňovat Vaše nároky !

Rozšíření znalostí zaměstnanců firmy

Naše firma se neustále zaměřuje na zlepšování znalostí pracovníků a proto získáváním nových poznatků a certifikátů můžeme posouvat cíle pro každý rok dopředu. Snažíme se nabyté zkušenosti přenést do praxe a díky tomu zlepšovat proces od administrativy, přes výrobu a kontrolu, až k Vám, konečným zákazníkům ! Abychom ukázali, že se snažíme stále vyvíjet, máte možnost nahlédnout na alespoň část certifikátů, které naši zaměstnanci získali během poslední doby. Budeme proto rádi, když do našich rukou vložíte svoji důvěru, abychom Vám ji splatili kvalitními výrobky. — > https://www.plastpol.cz/certifikaty/

Blahopřání PF 2019

Děkujeme všem našim zákazníkům a dodavatelům za spolupráci v roce 2018, přejeme radostné a pokojné Vánoce a do nového roku splnění všech vytyčených cílů a úspěchů, aby byl nový rok ještě lepší, než ten předcházející.

Přeje tým Plastpol.

 

Rozšíření možností naší firmy. To je nový M8Cube !

CNC fréza DATRON M8 Cube je vysoce výkonný HSC frézovací stroj, který má všestranné použití s mimořádnou efektivností.

Efektivita ve výrobě je klíčovým aspektem, proto stroj nabízí mnohé výhody pro výrobu z různých neželezných materiálů.

Vzhledem k rozměrům pracovního stolu 1020 x 720 mm je stroj využíván na menší druhy výrobků. Efektivita, přesnost a především kvalita plochy může být zřetelná především u různých výrobků z hliníku, kde je kladen velký důraz na kvalitu opracování. Toto je navíc podporováno kvalitními malými nástroji s krátkou řeznou částí.

Podporou kvalitního opracování je samozřejmé chlazení alkoholem, který jen podtrhuje kvalitu opracování.

CNC stroj M8Cube však nabízí stejně kvalitní opracování mnoha druhů plastů (PE, PA6, POM, .. ), stejně jako výrobků ze dřevěných materiálů, což rozšiřuje další možnosti naší firmy ke splnění požadavků každého zákazníka.